VALBONË – 2 DITË 64 EURO

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Tour Type

Winter Tour

Group Size

50 persons

Location

Valbone

Overview

VALBONË - PRIZREN

  • ► 1-2, 2-3, 8-9, 15-16, 22-23, 29-30 Janar
  • ► 5-6, 12-13, 19-20, 26-27 Shkurt

PROGRAMI:

►Dita e parë:

► Nisja nga Tirana në orën 06:00.

► Nisja nga Durrësi  në  orën 05:15. (Pagese extra  € 4.1 / personi )

► Nisja nga Elbasani në  orën 05:15. (Pagese extra €4.1 / personi )

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhen minimalisht 9 persona pjesemarres)

Vazhdimi i udhëtimit drejt doganes se Morines. ndalesa e pare pasi te kemi hyre ne rrethin e Tropojes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”. Mbërrijmë në Valbonë. Konsumojmë drekën me gatime tradicionale. Akomodimi në hotel dhe më pas nisim të zbulojmë e prekim nga afër natyrën mbresëlënëse që alpet shqiptare përcjellin duke vizituar Ujvaren e Rrogamit ne nje ecje rreth 25 minuta pasi kemi perdorur transport te zones per te mberritur deri ne nisjen e shtegut. (OPSIONALE 300 leke/person). Pas shetitjes ne natyre kthehemi ne hotel. Darka në hotel me mbremje festive .

►Dita e dytë:
Mëngjesi në hotel. Shëtitje e lirë në natyrë. Më pas vizitojmë Mullirin e Vjetër dhe Liqenin e Xhemës përpara se të nisemi drejt Bajram Currit. Do të ndalemi në qendër të qytetit ku do kemi mundësi të vizitojmë pikat kryesore të tij. Nisja për kthim me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës.

Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.
Fundi i shërbimit tonë!

 

Travel Styles

Cultural
Nature & Adventure
Activities
Special Interest

In offer

special offer

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review

Blu Tour ico-vefified-1

Member Since Jul 2020

from €64

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
from
€64
0 Review