KODRA E DIELLIT – OHER – TETOVË 2 DITË €59

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Tour Type

Winter Tour

Group Size

50 persons

Location

North Macedonia

Overview

KODRA E DIELLIT , OHER, TETOVË

  • ► Janar 2-3, 8-9, 12-13, 15-16, 19-20, 22-23, 26-27, 29-30
  • ► Shkurt 2-3, 5-6, 9-10, 12-13, 13-14, 16-17, 19-20, 23-24, 26-27
  • ► Mars 5-6, 6-7, 7-8

PROGRAMI:

► Dita e parë:

-Nisja nga Tirana ne oren 06:00.

-Nisja nga Durresi ne oren 05:15. (Pagese extra €4.1 / personi )

-Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhet minimalisht 9 persona pjesemarres)

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së kontrollit në Qafë Thanë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Me pas vazhdojme drejt qytetit piktoresk te Ohrit ku aty do te vizitojme qytetin e vjeter, kalane e qytetit, kishat e njohura dhe do te kemi mundesi te nje eksperience fantastike per personat qe deshirojne te zhvillojme edhe lundrim me anije ne liqen per te prekur pjese te tjera te Ohrit.

Pas vizites ne qytetin e Ohrit, nisemi drejt Tetovës ku do të kemi mundësi të prekim atraksionet turistike më të bukura të qytetit. Akomodohemi në NB HOTEL SPA 5*, ku mund të shfrytëzojmë lehtësirat e hotelit si: pishina dimërore, sauna, jacuzzi dhe banja turke.
Darka në restorantin e hotelit dhe mbremja e lirë.

►Dita e dyte: Pas mëngjesit në hotel do të udhëtojmë drejt qendrës së skijimit në Kodrën e Diellit (30 min larg Tetovës)
*E vendosur midis masivit malor të Bjeshkëve të Sharrit, “Kodra e Diellit” disponon 11 ski-ashensorë, me gjatësi prej 7.7. km, që lidhin shtigjet e skijimit në lartësi prej 1070-2510m. Gjatësia e shtigjeve të skijimit është 20 km nga të cilat 3 janë sipas kritereve të FIS-it (Federates Boterore te Skijimit).
*Qendrim i lire per te ushtruar sportin e skijimit ku nuk mungojne dhe sugjerimet e guides.

*Pas drekes, nisja drejt Tiranes.
Nisemi në rrugën e kthimit. Mbërritja në Elbasan, Tiranë dhe Durrës në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

 

Travel Styles

Cultural
Nature & Adventure
Independent
Activities
Special Interest

In offer

special offer

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review

Blu Tour ico-vefified-1

Member Since Jul 2020

from €59

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
from
€59
0 Review